
Подобни продукти
- Калъф за Huawei P40 Lite E: Защита и Стил в Едно
- Калъф за карта: Идеалният начин да пазите вашите банкови и лични карти в безопасност и стил
- Калъфи за айфон 13 мини: Най-добрите защитни аксесоари за вашия смартфон през 2023
- Калъфи за TCL 305: Най-Добрите Опции за Защита и Стил на Вашия Смартфон
- Защитете вашето устройство с перфектния калъф за Galaxy S10: Ръководство за избор
- iphone 8 калъф: Защитете Вашия смартфон със стил и функционалност
- Калъф за Xiaomi Poco X3 NFC: Пълен Гид за Избор на Перфектния Защитник за Вашия Смартфон
- Калъф за колан за смартфон: Идеалният избор за активни хора, спортисти и пътешественици
- Samsung A12 калъф: Защитете телефона си със стил и качество
- Калъфи тефтер за телефони: Стилен и практичен начин да защитите своето устройство
- Самсунг отварящ се към бъдещето: Новата ера на сгъваемите смартфони
- Кабел за зареждане на телефон: Водач за избор на най-добрия за вашето устройство
- Калъф за Huawei P20: Пазете Вашия Смартфон Стилно и Сигурно
- Как да защитите батерията на мобилния си телефон по време на летния период.
Как да защитите батерията на мобилния си телефон по време на летния период.
29.7.2022
Всеки от нас взема своя мобилен телефон на летния си отдих, това е ясно. Не само за комуникация, но също и за заснемане на снимки и видеоклипове на забавленията или консумиране на мултимедийно съдържание в социалните мрежи. Горещите и влажни летни дни обаче не са най-добрата среда за мобилния телефон, особено ако ги комбинирате с плаж и морска вода. Най-много страда мобилната батерия, която е много чувствителна към много "летни" влияния.
1.Враг номер едно - Висока температура!
Стандартната температура, при която мобилният телефон и батерията му работят, е около 20°C. Общо известно е, че излагането на мобилния телефон на директна слънчева светлина е много опасно за телефона, а особено за батерията му, затова е необходимо да се защитава телефона от високи температури. Определено не препоръчваме да се зарежда телефона на директна слънчева светлина или ако телефонът е прегрят. В сравнение с други електронни устройства като лаптопи, мобилните телефони имат недостатък, че (повечето от тях) нямат вграден вентилатор, затова се справят по-трудно с високите температури.
2.Влагата също не е полезна за батерията
Доказано е, че водата може да причини най-много проблеми на мобилните телефони. При летните почивки край морето най-голям виновник са минералите, които съдържа морската вода. Най-лошото е, че поради влажността мобилният телефон не е необходимо да се потопи директно във водата, за да се проявят проблемите, свързани с корозията. Трябва да се внимава и на високата влажност на въздуха. Вярвайте ми, че дори защитата тип IP68, която е налична при повечето телефони, не може да защити мобилния телефон на 100%, тъй като тези тестове не се извършват със солена вода, която е много по-агресивна.
3.Пясъкът също не е полезен за телефона
На летни, разгорещени плажове с пясък има опасност за телефона не само от мокрото или прегрятото състояние, но и от пясъчни зърна или малки камъни. Те могат много лесно да се задържат в порта за зареждане и така да ограничат възможността за връзка между кабела за захранване и батерията. По-късно това може да доведе до проблеми по време на зареждане. Ефективната защита е да скриете мобилния телефон в калъф или да използвате водоустойчив кейс, които да покрият важните портове на мобилния телефон.
4.Високо надморско равнище и нейните опасности за телефона
Лятната ваканция не е само слънце и плаж за всички, някои от нас предпочитат високопланински туризъм, затова трябва да знаете, че дори при обикновени изкачвания телефонът може да се изложи на по-лоши условия. Определено не е толкова опасно, колкото при прегряване на батерията от директна слънчева светлина, но все пак трябва да се вземе под внимание. Високата надморска височина намалява процента на кислорода във въздуха, което може да доведе до по-бързо изтощаване на батерията. Освен това на по-високите надморски височини обикновено е по-студено време, което също не е добре за мобилния телефон. Винаги е по-добре да се държи мобилния телефон скрит във вътрешния джоб на якето например.