Достоен ли е Realme 10 Pro да носи означението "Pro"?
23.2.2023
Новият смартфон от realme не впечатлява с екстравагантен дизайн или рекордни характеристики, но е балансиран. Той е оборудван с LCD екран с честота на опресняване 120 Hz, процесор Qualcomm, камера с резолюция 108 Mpx и батерия с капацитет 5000 mAh. Числата наистина изглеждат добре, но какви са реалните факти?
Кейсове и флип калъфи за Realme
Приятен външен вид
Външният вид на Realme 10 Pro е типичен за устройствата в този клас, но все пак се отличава с няколко дизайнерски елемента. Задната панелка от пластмаса има слоесто покритие. В зависимост от осветлението се появят златисти и перлено-бели преходи, приличащи на вълни. Повърхността е матова.
Вместо голям блок за камерата тук има два еднакво големи кръга с обективи. Боклуковете са равни, така че ако искате, можете да поставите Realme 10 Pro и вертикално. В дясната част има бутони за регулиране на звука и заключване, в който е вграден скенер за отпечатъци на пръстите. В лявата част има слот за SIM карта и карта за памет. Това е комбиниран слот, така че потребителят трябва да избере какво е по-важно за него: две SIM карти или по-голямо пространство за съхранение с помощта на карта за памет.
Компанията не се отказва от аудио жака: той е разположен горе до мултимедийния говорител и Type-C конектора. Предната камера е елегантно вградена в средата на горната част на дисплея. Рамките около екрана са тънки (около 1 мм), но долната е по-голяма от останалите - симетричната рамка принадлежи на модела Realme 10 Pro+.
Дисплеят отговаря на класа
LCD дисплей с размер 6,72 инча и разделителна способност 2400 x 1080 пиксела, който поддържа 6 нива на честотата на опресняване от 30 до максималните 120 Hz. Това решение позволява по-икономично използване на батерията при употреба на телефона. Честотата на семплиране е 240 Hz. Полезната площ на екрана е 93,76%. Той е равен - не е необходимо да се избира за него защитен аксесоар. На дисплея на realme 10 Pro е залепена защитна фолия от фабриката.
Яркостният запас от 680 нита е достатъчен за удобна употреба на смартфона, включително дневна употреба при дневно осветление. Дисплеят на realme 10 Pro е сертифициран от TÜV Rheinland, който потвърждава високо ниво на защита на очите от вредното излъчване.
В настройките има възможност да се подобри цветопреноса при видео, да се активира тъмен режим според графика и да се настрои цветовия режим на екрана. Може да се избира между ярки цветове с покритие на цветовото пространство DCI-P3 и спокойна палитра. Също така може да се настрои цветовата температура.
Оценка на камерата
Задната камера на realme 10 Pro се състои от модули с резолюции 108 и 2 MP. Първият модул включва сензор Samsung ISOCELL HM6 със светлосила f/1.75 и ъгъл на зрение от 83,6 градуса. За съжаление, оптична стабилизация не е налична. Вторият модул със светлосила f/2.4 се използва като помощна камера за портретни снимки. Резолюцията на предната камера е 16 MP.
Снимките са ясни и остри с добре осветени интериори. Камерата включва и режим AI, който разпознава сцената на снимката и подчертава контраста и наситеността. Камерата успешно се справя и със слаба светлина благодарение на нощния режим, въпреки че резултатът може да бъде понякога твърде ярък. Повечето снимки са ясно фокусирани. В приложението за камерата има бързо превключване към цифрово тройно увеличение - позволява да се приближават далечни обекти, но детайлите се намаляват.
Производителят се фокусира предимно върху фотографските функции, така че максималната резолюция на видеото е само Full HD.
лесен за употреба в ежедневието
Благодарение на балансираните му качества, този смартфон е подходящ за всекидневна употреба и отговаря напълно на очакванията. Процесорът Qualcomm Snapdragon 695 може да се справи с изискващи игри като Genshin Impact, но трябва да се задоволите с по-ниски настройки на графиката. С по-прости игри няма проблеми - зареждат се бързо и работят плавно. При това процесорът не забавя дори при натоварване и температурата му остава умерена.
Смартфонът е оборудван с 8 GB оперативна памет и 128 GB вградена памет. Ако е необходимо, може да се прехвърли част от паметта за съхранение към оперативната памет и да се увеличи до 16 GB. В практиката телефонът работи добре и без тази възможност.
Интерфейсът позволява промяна на стила на иконите, забрана на достъпа на услугите до камерата, заключване на екрана с двойно докосване, настройка на автоматично пускане на приложения, свързване на кабелни и Bluetooth слушалки едновременно. Външният вид и работата на операционната система могат лесно да бъдат приспособени към личния вкус.
Издръжливостта на батерията е добра
Тази новинка показва добра автономия в сравнение със смартфони с IPS дисплей. Това се дължи на оптимизираната среда, батерията с капацитет от 5000 mAh и Snapdragon 695 процесора. С AMOLED екран би било още по-впечатляващо, но времето на работа на Realme 10 Pro ще задоволи повечето потребители. Ако използвате телефона предимно за писане на съобщения, четене, слушане на музика и разговори, можете да разчитате на един ден и половина работа.
При игра на средна яркост на дисплея за един час се изразходва средно 8-10% от батерията. При гледане на YouTube видео на максимална яркост през Wi-Fi, Realme 10 Pro издържа около 9 часа. За зареждане на батерията може да използвате приложения адаптер с мощност 33 W. Има и опция за обратно зареждане на други устройства.
Спецификации:
Екран: 6,72", IPS, 2400 x 1080, 120 Hz Чипсет: Qualcomm Snapdragon 695, CPU, Adreno 619, GPU Памет и RAM: 8 GB, 128 GB Камери: основна - 108 MP + 2 MP, предна - 16 MP Батерия: 5000 mAh Размери и тегло: 163,7 x 74,2 x 8,1 мм, 190 г Основни характеристики: аудио жак, скенер за отпечатъци на пръста в бутона за включване, стерео говорители, 33W SUPERVOOC зареждане, обратно зареждане, поддръжка на карти с памет.
Заключение
За кого е подходящ realme 10 Pro? За хора, които търсят атрактивен и не прекалено скъп смартфон и не им пречи липсата на AMOLED дисплеи. Или за тези, за които е важна удобна среда без прекалено много реклами и лош превод на менютата. Това е добро устройство без очевидни недостатъци. Между недостатъците е липсата на тройно слотче. Някои може да не харесат страничния сензор за отпечатъци на пръстите, но във всъкакъв случай този нов модел е добър избор за покупка.
Кейсове и флип калъфи за Realme
Подобни продукти
- Достоен ли е Realme 10 Pro да носи означението "Pro"?
- HUAWEI P50 Pro: все още най-добрият флагман за фотография ли е?
- Samsung Galaxy S21 FE: истинска флагманска лодка?
- Vivo Y21: Симпатичен, достъпен по цена и с NFC
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Стилна средна класа
Подобни продукти
- Достоен ли е Realme 10 Pro да носи означението "Pro"?
- HUAWEI P50 Pro: все още най-добрият флагман за фотография ли е?
- Samsung Galaxy S21 FE: истинска флагманска лодка?
- Vivo Y21: Симпатичен, достъпен по цена и с NFC
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Стилна средна класа