Realme GT: новият римейк на "убийците на флагмани".
10.5.2022
Висококачествените смартфони бързо растат в цена. Между флагманите и средния клас се появява сериозен пропаст: устройства с мощен хардуер и разумна цена наистина са рядкост на пазара. Realme GT има за цел да запълни тази липса - телефон със забележителен външен вид, Snapdragon 888 процесор и 120Hz дисплей. Да проверим какво може новината.
Флипови/книжкови калъфи за Realme GT
Cтъклени протектори за Realme GT
Дизайнът е завладяващ
Най-любопитната модификация на Realme GT е представена в рецензията: с ярко жълта задна част от изкуствена кожа. Външният вид на задния панел е ефектен, подчертан от гланца на черната ивица. Дизайнът напомня за цветовете на класическите автомобили от клас Gran Tourismo, което напълно съответства на името на смартфона. Да, дизайнът на устройството определено ще хареса на героинята на Ума Търман от култовия филм "Убий Била".
Отпред е по-тривиално: екранът заема почти цялата предна част, рамките са тънки, предната камера е вградена в горния ляв ъгъл на дисплея. В дясната част са бутоните за сила на звука и слотът за две SIM карти, в лявата част е бутона за заключване. В долната част има място не само за USB Type-C конектора, микрофона и говорителя, но и за 3,5 мм жак. Това го приемаме като приятен бонус, тъй като хитрини с мини жакове все още са все по-малко на пазара. Стои си забележителното стерео озвучаване с Dolby Atmos, което звучи силно и ясно.
Най-мощното желязо
Своето снаряжение позволява на Realme GT да конкурира на равни условия с по-скъпи устройства - комбинацията от процесор Qualcomm Snapdragon 888 и 8 GB LPDDR5 RAM говори сама за себе си. На тест беше версията с 128 GB диск UFS 3.1. За съжаление не може да се разширява чрез microSD карта.
В ежедневните задачи устройството функционира бързо. Приложенията се стартират мигновено, превключването между тях се извършва без забавяне. Можете да играете игри, които изискват много от ресурсите и в benchmark тестовете мобилният телефон обикаля голямата част от телефоните. Все пак, проблемите с throttling, известни от други устройства на базата на Snapdragon 888, не минават и на Realme GT. В популярната игра Genshin Impact, след известно време, честотата на кадрите пада. Това не е критично, но все още е дразнещо при такава резерва на мощността. Освен това устройството значително се загрява при дълги онлайн битки.
Комуникацията е наред: освен поддръжката на Wi-Fi 6 и 5G, смартфонът разполага с Bluetooth 5.2, NFC модул и двупосочен GPS. Любителите на музиката ще оценят наличието на LDAC, aptX и aptX HD и поддръжката на Hi-Res Audio. Новината здраво държи мрежата в различни условия, радва с качествения звук и ви позволява да пазарувате чрез Google Pay.
Какво е с камерите?
Фотографските възможности на Realme GT ни казват директно, че моделът е по-евтин от други флагмани с процесор Snapdragon 888. Модулите са само три, липсват модерните камери с четири или пет обектива. Резолюцията на основния сензор Sony IMX 682 е 64 мегапиксела, светлосила на обектива е f/1,8. Също така има 8-мегапикселов широкоъгълен обектив с еквивалентно фокусно разстояние от 16 мм. Изборът се допълва с 2-мегапикселов макро обектив. Такава комбинация е по-скоро типична за телефоните в средния клас. Затова беше интересно да проверим възможностите на модела на практика.
През деня смартфонът се справя добре и показва наситени цветове в повечето сценарии. В режима на стандартното снимане, разделителната способност на получените снимки е 16 мегапиксела, качеството на изображението е високо. Не липсва оптичен zoom, но двойният цифров zoom се радва на добро качество. При 5-кратно увеличение, обаче, детайлите страдат.
В тъмното много помага нощният режим. Хареса ми, че е наличен за всички основни фокусни разстояния, от широкоъгълния до 5-кратния zoom. Режимът "Нощ" има своя сет филтри, които значително преобразят сцените в тъмното. Макрото не блести с качество, каквото се очаква от 2-мегапикселовия модул. Широкоъгълното снимане без автоматично фокусиране създава снимка, която е типична за второстепенни камери: рязкостта на ръбовете на изображението е значително намалена, но динамичният обхват и наситеността са достатъчни за създаване на ефектна снимка за социални мрежи.
Душата изисква креативност? Интерфейсът на камерата предлага множество филтри, включително собствени типове замъгляване, необичайни корекции на цветовете и подчертаване на лице в черно-бял фон. Фотографските способности на смартфона са добри, но не изключителни. Той заснема по-добре от много устройства в този ценови диапазон, но не трябва да се опитва да се изправи срещу лидерите в класацията на телефоните с камера. Да, и това не е необходимо, защото моделът има различно местоположение.
Мощният хардуер оказва положително въздействие върху възможностите за запис на видео: realme GT записва 4K видеа при 30 или 60 fps. Електронната стабилизация е на разположение. Няма оптична стабилизация, но EIS работи изненадващо добре.
При фотографиране може бързо да превключвате между различни фокусни разстояния. 5x зуум е полезен само като цифров телескоп, но 2x зуум дава добри резултати. Превключването към широкоъгълния модул е възможно само преди започването на записа.
Забележете също настройката "Филми", която се намира на отделна карта в интерфейса. Това е ръчен режим на запис на видео. Тук е подходящо да променяте ISO, скоростта на затвора, баланса на белия цвят и правилното фокусиране независимо.
Чудесен екран.
Realme GT разполага с висококачествен Super AMOLED дисплей с резолюция от 2400x1080 пиксела. Както се очаква от напреднало устройство, поддържа се честота на опресняване от 120 Hz. В настройките може да се настрои адаптивна честота на опресняване, което ще има положителен ефект върху автономията. Честотата на докосване е 360 Hz. Това е една от най-добрите настройки за днешните времена, която ще бъде оценена от любителите на мобилни игри. При ежедневна употреба дисплеят оставя приятно впечатление: има добър олеофобен слой, големи ъгли на наблюдение, високо качество на изображението и поддръжка на технологията HDR10+.
Възможностите за дисплей предлагат полезни функции, като DC Dimming. Функциите на Always On Display са гъвкаво настроени: лесно е да се промени изображението на задния план, текста и неговия цвят, както и настройките за показване на информация на неактивния дисплей.
Има няколко предварително зададени калибрации на дисплея. Две от тях правят цветовите нюанси по-живи - изображението изглежда по-ефектно, но на сметка на възпроизвеждането на цветовете. Ни хареса режимът с емблематично име "Gentle". В него цветовата гама съответства на sRGB, така че изображението изглежда реалистично.
Бързо зареждане, средна автономия.
Смартфонът е оборудван с батерия от 4500 mAh. Автономията на модела не е рекордна. Мощният чипсет и високата честота на опресняване на екрана изразходват много енергия. В смесен режим на работа (сърфиране в интернет, музика чрез Bluetooth, YouTube и изпълнение на игри от време на време) realme GT изисква редовно зареждане всеки вечер. Времето на работа може да се увеличи значително чрез насилствено ограничаване на честотата на опресняване на дисплея, избор на икономичен режим и избягване на натоварващи приложения. Но защо да се купува толкова мощен телефон след това? Въпреки това новинката може да се зареди от контакта за няколко минути. Устройството поддържа бързо зареждане 65W Super Dart Charge. Зареждането на батерията от 0 до 100% отнема по-малко от 40 минути. Не липсва и безжично зареждане.
Спецификации:
Дисплей: 6,43", Super AMOLED, 2400x1080, 120Hz
Чипсет: CPU Qualcomm Snapdragon 888, GPU Adreno 660
RAM и памет: 8 GB, 128 GB
Батерия: 4500 mAh
Камери: основна - 64 MP (f / 1,8) + 8 MP (f / 2,3) + 2 MP (f / 2,4), предна - 16 MP
Размери: 158,5 x 73,3 x 9,1 мм
Резултати от тестове:
Antutu: 812 352
GeekBench 5: единично ядро 1167, многопоточно 3589
Автономия: до 14,5 часа възпроизвеждане на видео, до 1 ден в смесен режим
Резултат
Realme GT е трудно да се определи като пълноценен флагман: устройството липсва по-напреднала камера, безжично зареждане и други дребни неща. Неговата роля е да бъде междинно звено между високобюджетните и среднобюджетните модели. В тази категория телефонът се представя добре. Най-мощното му основание е комбинирано с добър дисплей, добри звукови възможности и незабравим дизайн на задната страна. Смартфонът е лесно разпознаваем - тези дни това е рядкостна качества.
Флипови/книжкови калъфи за Realme GT
Cтъклени протектори за Realme GT
Подобни продукти
- Xiaomi 13 - Новина, която ще ви изненада с качеството си!
- Как да изберете най-добрия телефон за ученик?
- Безжични слушалки Baseus H1 Bowie - Качествен звук на хубава цена
- Мобилни телефони и Великден
- Samsung Galaxy A40 - Старецът, който все още има място
- Коя SIM карта е най-добрата и коя отговаря на вашия телефон?
- Xiaomi Redmi 10C -Изненадваща производителност на изненадващо ниска цена. ващо ниска цена.
- Развитието на умните часовници и фитнес гривни
- Huawei Y6 Prime 2018 - Най-успешният Huawei.
- Как правилно да се грижим за дисплея на нашия телефон.
- Samsung Galaxy A33 5G - Когато цената съответства на производителността
- Държачи за мобилен телефон и как да изберете най-добрия за вас ,или задължително оборудване за всеки велосипедист.
- Honor 8X - стар, но все още в добро състояние!
- Realme GT: новият римейк на "убийците на флагмани".
Подобни продукти
- Xiaomi 13 - Новина, която ще ви изненада с качеството си!
- Как да изберете най-добрия телефон за ученик?
- Безжични слушалки Baseus H1 Bowie - Качествен звук на хубава цена
- Мобилни телефони и Великден
- Samsung Galaxy A40 - Старецът, който все още има място
- Коя SIM карта е най-добрата и коя отговаря на вашия телефон?
- Xiaomi Redmi 10C -Изненадваща производителност на изненадващо ниска цена. ващо ниска цена.
- Развитието на умните часовници и фитнес гривни
- Huawei Y6 Prime 2018 - Най-успешният Huawei.
- Как правилно да се грижим за дисплея на нашия телефон.
- Samsung Galaxy A33 5G - Когато цената съответства на производителността
- Държачи за мобилен телефон и как да изберете най-добрия за вас ,или задължително оборудване за всеки велосипедист.
- Honor 8X - стар, но все още в добро състояние!
- Realme GT: новият римейк на "убийците на флагмани".