Vivo V23 5G: фокус върху дизайна и камерите
5.5.2022
Марката Vivo има специална роля при представянето на модни смартфони с напреднали фотографски възможности. Новият V23 5G има гръб с променящи се цветове, двойна предна камера с адаптивна светкавица и тройна основна камера. Ще може ли устройството да конкурира сериозно на опонентите си?
Флипови/книжкови калъфи за Vivo V23 5G
Cтъклени протектори за Vivo V23 5G
Променя цвета на слънце
V23 5G е наличен в два цвята. Stardust предлага традиционен черен дизайн на задната част на устройството. „Слънчевият спектър“ изглежда още по-интересно: стъклената задна част на гаджета може да бъде зелена, синя или тюркоазена в зависимост от интензивността на слънчевите лъчи. След три минути престой в стаята, панелът променя цвета си на стандартното златно. Между другото, има няколко разлики между моделите. Телефонът с фотохромен капак е малко по-дебел и по-тежък от своя „звезден“ събрат и освен това има рамка от полирана авиационна алуминиева сплав. В черен цвят рамката е матова.
Спрямо съвременните стандарти размерите на новината са компактни, но държането на смартфона в ръката може да не е винаги удобно - има плоски ръбове. Бутонът за включване и бутонът за сила на звука са разположени вдясно. Леглото за две SIM карти се намира в долната част, както и говорителят. В комплекта е включен и модул NFC за безконтактни плащания, а сетът включва и прозрачен силиконов калъф.
Няма много камери
Блокът с основните камери е разположен върху леко издигната метална платформа. Всичко в смартфона е с пет лещи. Задният панел включва 64-мегапикселов основен сензор с електронна стабилизация, 120-градусова широкоъгълна леща и 2-мегапикселова макро камера. Отпред има 50MP модул и друга широка леща, но с ъгъл на видимост от 105 градуса - чудесна възможност да вместите група приятели на кадър и ориентир в задния план.
Една интересна функция на устройството е двойната светкавица с възможност за промяна на цветната температура. Приложението за заснемане разполага с всички необходими опции и режими. Нека видим как работят в практика.
Vivo V23 5G заснема видео със скорост от 30 кадъра в секунда в 4K и 60 кадъра в секунда в Full HD. Електронната стабилизация е налице в двете случая. Автофокусът работи моментално и точно. Единственото, което не ми хареса, беше качеството на аудио записа - изходът е със звукови артефакти.
Със специален режим "Супер Стабилизация", който е наличен само в Full HD при 60 кадъра в секунда, отличната възможност за изключително гладки кадри, дори когато се движите.
Просто добър екран
Екранът на Vivo V23 5G е с 6,44-инчов Full HD+ AMOLED дисплей. Образът се обновява с честота от 90 Hz. Панелът е с максимална яркост достатъчна за слънчево време, с отлични ъгли на гледане и яснота. Има поддръжка на технологията HDR10+ и функция Always on Display, която показва дата, час, текст или изображение на заключения екран. Има три предварително зададени цветни режима, плъзгач за настройка на цветовата температура и възможност за защита на зрението. Производителят твърди, че защитният механизъм PWM е вграден в 23-та серия, но тази функция не може да се включва или изключва в менюто.
Под екрана има скенер за отпечатъци на пръстите. Сензорът за отпечатъци на пръстите има малка четяща повърхност и не винаги разпознава пръста първи път. Можете да коригирате ситуацията, като добавите отново същия пръстов отпечатък, но устройството го избягва. Перфекционистите ще обичат почти симетричните рамки около екрана. Забележете наличието на защитно фолио на стъклото и висококачествен отблъскващо мазиловиден слой под него.
MediaTek и Aндроид 12 на борда"
Новинката е оборудвана с нов процесор MediaTek Dimensity 920. Това е осемядрено решение, произведено с 6-нанометрова производствена технология. Телефонът разполага с графичен ускорител Mali-G68 MC4, 8GB RAM и 128GB вътрешна памет, като също така има и модел с 256GB памет. Чипсетът осигурява добра производителност и стабилна работа. В затоварващ тест 3DMARK графичният подсистемен коефициент не намалява дори с един процент. Устройството може да изпълнява изискващата игра Genshin Impact с максимална скорост на кадъра от 30-40 fps, но в особено динамични сцени се наблюдават периодични забавяния. След няколко часа игра рамката и задната част на устройството се загряват, но това не предизвиква никакво неудобство.
Устройството работи с Android 12 и проприетарния интерфейс Funtouch със същия сериен номер. Поради множеството анимации има лъжливо впечатление, че стартерът работи бавно. Ако това ви не устройва, можете да ускорите или изключите тези ефекти чрез настройките за разработчици. В сравнение с предишната версия на интерфейса производителят добави маркови интерактивни виджети, елементи за сигурност и актуализира иконите на вградените приложения. Освен това има режим "Ultra-Game", който позволява блокиране на известия и повиквания, избор на ниво на производителност и наблюдение на използването на CPU и GPU чрез специална интелигентна панел.
Устройството може да бъде максимално персонализирано. Корпоративният магазин предлага безброй мотиви и тапети. Настройките променят формата на иконите, техния размер и различни анимации като отключване на екрана. Не липсват функции като разделен дисплей, множество жестове за събуждане на система.
Малка батерия, но хардуерът е енергийно ефективен.
За да може калъфът да бъде тънък, продавачът е оборудвал Vivo V23 5G със скромна батерия от 4200 mAh. Въпреки това, автономията заслужава похвала благодарение на съвременния процесор и добрата оптимизация. В режим на полет може да се гледа FHD видео при средна яркост до 25 часа и видеоклипове на YouTube с резолюция 1080p могат да се гледат до 19 часа. След час игра в Genshin Impact при максимални настройки на графиката, устройството се изтощава с 25 процента. Поддържа се бързо зареждане с мощност 44 W - точно такъв източник е включен с телефона. С неговата помощ новинката може да зареди батерията си от 0 до 50% за 22 минути и за един час - до 100%.
Спецификации:
Дисплей: 6,44", AMOLED, 2400 x 1080 пиксела, 409 ppi, 90 Hz, HDR10+
Чипсет: процесор MediaTek Dimensity 920 5G (до 2,5 GHz, 6nm), графичен процесор Mali-G68 MC4
RAM и памет: 8GB LPDDR4X, 128GB/256GB UFS 3.1
Батерия: 4200 mAh
Камери: основна - 64 MP (f / 1.89) + 8 MP (широкоъгълен, 120 °, f / 2.2) + 2 MP (макро, f / 2.4), предна - 50 MP (f / 2.0) + 8 MP (широкоъгълен ъгъл, 105°, f/2.28)
Връзки: 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, GPS, GLONASS, Galileo и Beidou
Размери и тегло: 157,2 x 72,4 x 7,4/7,6 мм, 179/181 грама
Характеристики: Funtouch 12 обвивка, скенер за отпечатъци под екрана, 44W бързо зареждане, NFC, фотохроматично стъкло, двойна предна камера и светкавица
Резултати от тестовете:
Antutu: 487 982 - Това е резултатът от теста Antutu на устройството.
GeekBench 4: 3486 единично ядро, 8407 многопоточен - Това са резултатите от теста GeekBench 4 за единично ядро и многопоточно изпълнение.
GeekBench 5: 741 единично ядро, 2152 многопоточен - Това са резултатите от теста GeekBench 5 за единично ядро и многопоточно изпълнение.
3DMark: Sling Shot - 5274, Sling Shot Extreme - 4201, Wild Life - 2300, Wild Life Extreme - 646 - Това са резултатите от теста 3DMark за различни сценарии на изпълнение на графични приложения.
Автономия: До 25 часа гледане на офлайн видео, до 19 часа гледане на YouTube, до 25% от батерията за час игра на Genshin Impact (средна яркост) - Това са очакваните автономни времена на устройството при определени използвани сценарии.
резултати
Ново Vivo е интересно устройство, което се движи на своята вълна. То е подходящо за хора, които най-много оценяват индивидуалността и фотографските възможности във всякакъв смартфон. Уредът може да бъде похвален и за стабилния си процесор от среден клас, висококачествения си дисплей, приличната си автономност и бързото си зареждане. А камерата със сигурност няма да разочарова много хора."
Флипови/книжкови калъфи за Vivo V23 5G
Cтъклени протектори за Vivo V23 5G
Подобни продукти
- Vivo V23 5G: фокус върху дизайна и камерите
- Realme 9 Pro: Смартфон Хамелеон
- POCO X4 Pro 5G: дръзък дизайн и страхотен дисплей
- iPhone 13 Pro: Най-добрият флагман за 2021 година, точка!
- Motorola Edge 20 Pro: конкуренти, отстъпете!
- HUAWEI nova 8i: новият герой в средния клас
- HUAWEI nova 9: Новата звезда за феновете на марката
- Redmi Note 11: любим хит с правилните подобрения
- Xiaomi 11T Pro: флагмански модел за разумни пари
- Honor 50: Qualcomm отстъпи
- Honor 50 Lite: дългоочакванато връщане към услугите на Google
- Realme 8i: Защо да плащате повече?
- Xiaomi 11T: почти флагмански модел
- Google Pixel 6: чудесен телефон, въпреки някои недостатъци
Подобни продукти
- Vivo V23 5G: фокус върху дизайна и камерите
- Realme 9 Pro: Смартфон Хамелеон
- POCO X4 Pro 5G: дръзък дизайн и страхотен дисплей
- iPhone 13 Pro: Най-добрият флагман за 2021 година, точка!
- Motorola Edge 20 Pro: конкуренти, отстъпете!
- HUAWEI nova 8i: новият герой в средния клас
- HUAWEI nova 9: Новата звезда за феновете на марката
- Redmi Note 11: любим хит с правилните подобрения
- Xiaomi 11T Pro: флагмански модел за разумни пари
- Honor 50: Qualcomm отстъпи
- Honor 50 Lite: дългоочакванато връщане към услугите на Google
- Realme 8i: Защо да плащате повече?
- Xiaomi 11T: почти флагмански модел
- Google Pixel 6: чудесен телефон, въпреки някои недостатъци