Vivo Y35! Идеален избор за непретенциозни потребители.
25.2.2023
В редицата от достъпни телефони на марката Vivo се появи новото попълнение - модел Y35 с 90Hz екран, модерен дизайн, множество камери, голяма батерия и дори жак за слушалки. С какво още този телефон може да се похвали?
Флипови/книжкови калъфи за Vivo Y35
Cтъклени протектори за Vivo Y35
Дизайн и неговите характеристики.
Смартфонът се предлага в два цвята - "Black Agate" и "Golden Dawn". Въпреки че повърхността на корпуса свети с различни модели при осветление, този устройство изглежда скъпо и елегантно, но не е трудно за хващане. Задната част има матова повърхност, така че на нея не се виждат отпечатъци от пръсти. Модерните тенденции са се насочили към извити гръб и закръглени стъкла - тук всичко е широко и право. Ръбовете са прави и плоски, така че дори толкова широкият корпус е здраво захванат. Изборът е малък: или елегантност, или практичност. В случая на vivo Y35 разработчиците са се решили за втората възможност, но смартфонът все още изглежда изненадващо красив и привлекателен.
Блокът на камерата успешно се вписва в размерите, дебелината, формата и цвета, а огледалната основа скрива избутването на частта. Кръговете на сензорите с различни размери са напълно симетрични, няма нередности. Освен това те са поставени в ъгъла. Това не пречи на пръста при снимане, както се случва, когато модулите са поставени в средата на тялото. Телефонът има защита от прах и влага според стандарта IP54. Поддържат се микроSD карти за памет. Няма възражения срещу контролните елементи - бутоните са големи, разположени на едната страна. Освен това скенерът е поставен не под дисплея, а директно в бутона за захранване. Реагира бързо и точно. Не е забравено и класическият 3,5 мм аудио изход за жични слушалки. Говорителите звучат богато, силно и чисто дори при максимално ниво както на слушалките, така и през говорителя.
Каква е ситуацията с камерите?
На задната страна на смартфона има три камери. 50-мегапикселовата камера с f/1.8 използва бърза фазова автофокус, но без стабилизация. Управлението на камерата на vivo е удобно, въпреки че понякога е хаотично: някои функции или режими са излишно разделени. В нашия случай например бързият достъп до макроснимки е поставен на предния панел, въпреки че еднакво важни опции са в секция "Допълнителни", където е правилното място и за макрорежима - там го търсите веднага. Качеството на снимките отговаря на цената на устройството. Автоматичната фокусиране не работи във всякакви условия. Камерата понякога не създава най-ярките и живи снимки, а детайлите не винаги са толкова високи, колкото бихте искали. Освен това има видими пересветления на белия детайл и шум в сенките, където детайлите могат да се загубят изцяло.
Обикновено светлинни прелюбодейности се появяват в режима на пиксел бининг - 12,5 МР. Системата след това увеличава експонацията, показвайки детайли в тъмните области, но губи детайли в светлинните. Малко вероятно е това да се дължи на динамичния обхват на 50-мегапикселовата матрица - по-скоро е груба реакция на обработвача на изображенията. Въпреки това, предната камера на смартфона е качествена: захваща детайли, обработва светлината и сенките напълно, дори може да изглади леко бръчките - включен е автоматичен красотен коректор. Видеокамерата записва изображения приблизително на същото ниво като снимките. Изображението е достатъчно детайлно, с добра острота, правилно и ненатрапчиво подаване на цветовете. Въпреки това, при максимална резолюция, изображението малко се тресе в динамични сцени, въпреки че е включена електронна стабилизация. Стабилизацията прави изображението по-лошо и общо казано е по-добре да използвате тази камера за статични сцени - изображението ще е по-остро.
Издръжливост на батерията
Батерията с капацитет от 5000 mAh не е рекордьор по капацитет, но с оглед на не особено яркия дисплей и средната производителност на платформата, телефонът консумира енергията досъвършенство. Можете да гледате видео в HD качество непрекъснато около 15 часа, да играете игри за осем часа и разбира се, да работите целия ден без да ви е нужно да го включвате към контакта. Батерията се зарежда напълно за 2 часа с приложения 18W адаптер.
Хардуер и софтуер
За производителността се грижи чипът Snapdragon 680 - относително нов чип, който беше обявен преди една година и се произвежда с 6-нанометров технологичен процес. Като графичен ускорител работи GPU Adreno 610. Разширяемата оперативна памет LPDDR4X с големина 4 GB може виртуално да се увеличи до още 4 GB, като я отделим от вътрешната памет. Това всичко осигурява повече от 250 000 точки в AnTuTu теста. Това е малко спрямо сегашните стандарти, където резултатите на флагманските модели превишават един милион точки. Въпреки това тази ниво на производителност е достатъчна за плавна работа на потребителския интерфейс и бързото стартиране на приложения. Този телефон не е предназначен за игра на най-новите игри, но позволява да си поиграете с по-малко изискващи забавления, като Injustice 2. Устройството работи под операционната система Android 12 със собствен потребителски интерфейс Funtouch 12. В последните версии интерфейсът беше опростен и стандартизиран, така че е толкова удобен, колкото чистата операционна система. Освен това е възможно да се скрият и неизползваеми виртуални панели, разделими прозорци и подобни елементи. Въпреки че винаги има хора, които искат да прекарат няколко часа настройвайки всичко според себе си - наборът от опции на интерфейса определено ще им отговаря.
Oбраза не е лош.
Екранът е базиран на IPS матрица с диагонал 6,58 инча, резолюция от 2408х1080 пиксела и честота на опресняване 90 Hz. Въпреки това, това не е най-яркият екран за мобилно устройство - максималната светлина е малко повече от 420 нита. Цветовете са ярки, контрастът е висок, автоматичната настройка на яркостта работи адекватно както на светло, така и в тъмното. Автоматичният избор е на разположение и за честотата на опресняване на екрана: можете да настроите не само 60 или 90 Hz, но и динамична настройка на този параметър. Общо взето, екранът за смартфон на този клас е приличен. Единственото разочарование е средното олеофобно покритие на стъклото - отпечатъците на пръстите остават и не изчезват веднага.
Спецификации:
Дисплей: 6,58", IPS, 2408x1080, 90 Hz Чипсет: Qualcomm Snapdragon 680 CPU, Adreno 610 GPU RAM и памет: 4 GB, 64/128 GB Батерия: 5000 mAh Камери: задна - 50 MP (f / 1,8) + 2 MP (bokeh) + 2 MP (макро камера), предна - 16 MP (f / 2,0) Размери и тегло: 164,3 x 76 x 8,28 мм, 188 грама Основни характеристики: слот за карти с памет, мощен външен говорител, NFC, проприетарен интерфейс на базата на Android 12.
Край
Новината от компанията Vivo е оптимална по отношение на цената и качеството, с изразителен 90 Hz IPS дисплей, мощен звук и добра издръжливост на батерията. Това ще бъде добър избор, ако търсите удобен помощник за всекидневието.
Флипови/книжкови калъфи за Vivo Y35
Cтъклени протектори за Vivo Y35
Подобни продукти
- Vivo Y35! Идеален избор за непретенциозни потребители.
- Realme 8i: Защо да плащате повече?
- Xiaomi 11T: почти флагмански модел
- Google Pixel 6: чудесен телефон, въпреки някои недостатъци
- Realme GT Neo2: Смартфон, на който е трудно да се намери грешка.
- Samsung Galaxy S22: по-малък ъпгрейд или нещо повече?
- Samsung Galaxy S22 Ultra: кралят на флагманите е стесненm
- HUAWEI P50 Pro: все още най-добрият флагман за фотография ли е?
- Samsung Galaxy S21 FE: истинска флагманска лодка?
- Vivo Y21: Симпатичен, достъпен по цена и с NFC
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Стилна средна класа
Подобни продукти
- Vivo Y35! Идеален избор за непретенциозни потребители.
- Realme 8i: Защо да плащате повече?
- Xiaomi 11T: почти флагмански модел
- Google Pixel 6: чудесен телефон, въпреки някои недостатъци
- Realme GT Neo2: Смартфон, на който е трудно да се намери грешка.
- Samsung Galaxy S22: по-малък ъпгрейд или нещо повече?
- Samsung Galaxy S22 Ultra: кралят на флагманите е стесненm
- HUAWEI P50 Pro: все още най-добрият флагман за фотография ли е?
- Samsung Galaxy S21 FE: истинска флагманска лодка?
- Vivo Y21: Симпатичен, достъпен по цена и с NFC
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Стилна средна класа