Realme 8i: Защо да плащате повече?
18.3.2022
Осмата серия на телефоните на Realme бе допълнена с модел с името "i". За да стане новинката най-достъпното устройство в серията, производителят трябваше да опрости някои от характеристиките. Въпреки това на хартията телефонът изглежда интересно: 120Hz дисплей, 50-мегапикселова камера, мощна 5000 mAh батерия и нов процесор. Нека разберем какви други карти има Realme 8i в ръкавицата си.
Флипови/книжкови калъфи за Realme 8i
Cтъклени протектори за Realme 8i
Познато лице.
Новинката е максимално подобна на по-старата си версия. Разликите в сравнение с Realme 8 Pro са забелязани само в малки детайли като разположението на бутоните и светкавицата. Задната част е изработена от гланцирана пластмаса. Веднага показва отпечатъци на пръстите и телефонът е по-хлъзгав. Този проблем може да бъде решен с калъф или силикон. Моделът е тестван в цвят "Space Black". Задната част се свети с кафяви нюанси благодарение на малкия градиент, когато е на слънце. Устройството се продава и в ярко лилав цвят.
Камерният блок е изработен във формата на правоъгълен блок с четири кръгли обектива. Един от тях е декоративен - светкавицата е проектирана по същия начин като камерните модули, за да бъде симетрична. Телефонът е голям, но лесно се побира във всяка джобна и благодарение на закръглените ръбове приляга удобно в ръката. Телефонът е снабден с 3,5 мм аудио жак и тройно отделение за две SIM карти и карта за памет. Сензорът за пръстови отпечатъци, вграден в страничния бутон за включване, работи безупречно. Рамките около екрана са тънки. Предната камера е дискретно интегрирана в горния ляв ъгъл. Камерата не пречи на гледането на съдържанието и възприемането му.
Цветен дисплей на 120Hz.
Висококачественият 6,6-инчов iPS панел получи сканиране на 120 Hz. Приятна функция за достъпен телефон, тъй като дори по-скъпият Realme 8 Pro има само 60 Hz. Има функция за автоматично настройване на честотата на дисплея, която пести енергия на батерията.
Максималната яркост е 600 нита - прилична стойност за устройство от среден клас. Дисплеят предлага много опции, включително режим за защита на очите. Можете да промените цветовата гама и да регулирате температурата, за да получите по-топли или по-студени оттенъци. Функцията Ultra Vision Engine разширява цветовата гама на видеото чрез софтуерни методи, което прави видеата богати и контрастни. Софтуерът може да създаде HDR цветово съдържание от обикновен клип без функции.
На дисплея има фабрична фолио, която сме отстранявали след разопаковането на телефона. Това беше грешка - под защитното покритие не беше сложен oleophobic слой, така че да преминавате с пръст по дисплея не е много приятно. Затова определено препоръчваме да използвате защита за дисплея във формата на закалено стъкло.
50 мегапикселова камера.
Новината е оборудвана с тройна камера. Главният обектив е 50-мегапикселов сензор със светлосила f/1.8. Допълнително има 2-мегапикселов макро и дълбочинен сензор за портрети. При снимане помагат AI алгоритмите, има нощен режим и функция за HDR.
Двете помощни камери са повече за престиж: снимките в макро режим не са особено ясни и даже при размит фон се появят дефекти. Но главният обектив се справя успешно със своето задание - снимките са детайлни и сочни, с приличен динамичен обхват. AI работи правилно повечето време, но понякога нюансите са твърде наситени. Нощният режим е бърз и с лекота се справя със силна светлина от фенери. Снимките в тъмното са красиви, без забележими дефекти.
Възможностите за видео на новината са скромни. Максималното качество е 1080p при 30 fps. Странно ограничение, тъй като процесорът поддържа запис в 4K. Качеството на клиповете е средно: автоматичното фокусиране не работи винаги бързо, изображението се леко търкаля. Но електронната стабилизация върши добра работа при отстраняване на дръжката на ръката и поради това клипът е по-гладък.
Добра производителност.
realme 8i е оборудван с процесор MediaTek Helio G96, представен през половината на 2021 година. RAM - 4 GB, капацитет на съхранение - 128 GB. Хардуерът на телефона не поставя рекорди, но на практика осигурява добра производителност. Приложенията стартират бързо, анимациите са плавни - това е в голяма степен заслуга на дисплея с 120 Hz.
На телефона можете да играете Asphalt 9 или PUBG със средни настройки на графиката и без забележимо намаляване на кадровата честота. По-изискващата игра Genshin Impact може да се играе само с ниски детайли и леко забавяне на кадровата честота. Най-слабата точка на телефона е скромното количество оперативна памет. При стартиране на софтуер, който изисква много ресурси, обикновено се освобождават други приложения от паметта. В ежедневните сценарии обаче няма проблеми с производителността на системата. Телефонът се загрява леко по време на игра, но не са открити забележими проблеми.
Разработчиците не забравят и NFC модула за безконтактни плащания чрез Google Pay. Устройството може да замени банковата карта. Комплектът от безжични интерфейси е пълен: двулентова Wi-Fi, Bluetooth 5.1 и дори FM радио. Операционната система е Android 11 с realme UI 2.0 shell. Интерфейсът се оказа кратък и по своя външен вид прилича на чиста версия на Android. В настройките има много полезни опции. Можете да настроите включването и изключването на екрана с двойно докосване, да промените формата и цвета на иконите и да създадете копия на приложения за стартиране под няколко акаунта.
автономия
Realme 8i разполага с батерия от 5000 mAh. Ако не играете игри през по-голямата част от времето, телефонът може да издържи спокойно един до два дни без да се свързва към електрически контакт. Видео в дупка при средна яркост може да се възпроизвежда около 19 часа, а в PUBG можете да се борите 5,5 часа.
Телефонът е снабден с 18W захранване. Времето за пълно зареждане на батерията е около 2,5 часа. За днешните стандарти това не е много бързо, но за устройство в достъпен ценови диапазон това е обичайна ситуация. Интересното е възможността за оптимизирано нощно зареждане. То бавно зарежда батерията, като по този начин продължава живота на батерията.
Характеристики:
Дисплей: 6,6'', IPS, 2412 x 1080, 401 ppi, 120 Hz
Чипсет: процесор MediaTek Helio G96, графичен процесор Mali G57 MC2
RAM и памет: 4 GB, 128 GB + microSD
Батерия: 5000 mAh
Камери: основна - 50 MP (f / 1,8) + 2 MP + 2 MP, предна - 16 MP
Характеристики: NFC
Резултати от тестове:
Antutu: 294 834
Geekbench 5: едноядрен - 520, многоядрен - 1585
Автономия: до 19 часа възпроизвеждане на видео и до 5,5 часа игра на PUBG.
Резултати
Новият realme 8i е чудесен телефон за тези, които искат умно и автономно устройство, но не искат да харчат десетки хиляди за телефон. Малките недостатъци могат лесно да бъдат компенсирани с приемливата цена. Телефонът може да бъде похвален за добрата си камера, която прави по-добри снимки от повечето модели в същия клас. Сред предимствата са и отличната автономност и удобното тяло на телефона.
Флипови/книжкови калъфи за Realme 8i
Cтъклени протектори за Realme 8i
Подобни продукти
- Xiaomi 11T Pro: флагмански модел за разумни пари
- Honor 50: Qualcomm отстъпи
- Honor 50 Lite: дългоочакванато връщане към услугите на Google
- Realme 8i: Защо да плащате повече?
- Xiaomi 11T: почти флагмански модел
- Google Pixel 6: чудесен телефон, въпреки някои недостатъци
- Realme GT Neo2: Смартфон, на който е трудно да се намери грешка.
- Samsung Galaxy S22: по-малък ъпгрейд или нещо повече?
- Samsung Galaxy S22 Ultra: кралят на флагманите е стесненm
- HUAWEI P50 Pro: все още най-добрият флагман за фотография ли е?
- Samsung Galaxy S21 FE: истинска флагманска лодка?
- Vivo Y21: Симпатичен, достъпен по цена и с NFC
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Стилна средна класа
Подобни продукти
- Xiaomi 11T Pro: флагмански модел за разумни пари
- Honor 50: Qualcomm отстъпи
- Honor 50 Lite: дългоочакванато връщане към услугите на Google
- Realme 8i: Защо да плащате повече?
- Xiaomi 11T: почти флагмански модел
- Google Pixel 6: чудесен телефон, въпреки някои недостатъци
- Realme GT Neo2: Смартфон, на който е трудно да се намери грешка.
- Samsung Galaxy S22: по-малък ъпгрейд или нещо повече?
- Samsung Galaxy S22 Ultra: кралят на флагманите е стесненm
- HUAWEI P50 Pro: все още най-добрият флагман за фотография ли е?
- Samsung Galaxy S21 FE: истинска флагманска лодка?
- Vivo Y21: Симпатичен, достъпен по цена и с NFC
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G: Стилна средна класа